wtorek, 9 kwietnia 2013

Już wkrótce będzie można sięgnąć po 300 mln zł dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego


W końcu marca br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał umowę z 7 bankami, które wezmą udział w programie dopłat do domów energooszczędnych i pasywnych. Bankami tymi są Bank Polskiej Spółdzielczości, SGB-Bank, Bank Ochrony Środowiska, Bank Zachodni WBK, Getin Noble Bank, Nordea Bank Polska i Deutsche Bank PBC. Zgodnie z zapowiedziami NFOŚiGW nabór wniosków rozpocznie się na przełomie kwietnia i maja br.

Program z budżetem 300 mln zł będzie realizowany w latach 2013-2018 przy współpracy z bankami. Dofinansowanie będzie przyznawane w formie bezzwrotnej, częściowej spłaty kapitału kredytu bankowego zaciągniętego na budowę, zakup domu lub zakup mieszkania. Dotacja będzie wypłacana na konto kredytowe beneficjenta po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia i potwierdzeniu uzyskania wymaganego standardu energetycznego przez budynek. 

Z programu będą mogły skorzystać osoby, które budują samodzielnie oraz kupujący dom lub mieszkanie od dewelopera. Wysokość dopłaty będzie uzależniona od osiągniętego wskaźnika zapotrzebowania budynku na energię użytkową potrzebną do jego ogrzewania. W zależności od wysokości tego współczynnika, dotacja wyniesie od 30 tys. do 50 tys. zł brutto dla domów jednorodzinnych oraz od 11 tys. do 16 tys. zł brutto dla mieszkań. 

Pojawienie się tego programu wzbudziło duże zainteresowanie wśród inwestorów otrzymaniem dofinansowania. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy specjalną ofertę, która obejmuje:
konsultacje projektów domów pod kątem spełnienia wymagań programu NFOŚiGW,
pomoc doradczą w przygotowaniu dokumentacji potrzebnej do ubiegania się o środki NFOŚiGW,
opracowanie dokumentacji projektowej i technicznej zgodnej z wymogami programu NFOŚiGW,
wykwalifikowaną kadrę inżynierską (projektową, wykonawczą) z doświadczeniem w zakresie budownictwa energooszczędnego i pasywnego zdobytego w Niemczech, Austrii i Polsce.

Myślisz o skorzystaniu z dofinansowaniu do budowy lub kupna swojego "M-4"? Przyjdź do nas!